Yoğurt Diyeti

yoğurt diyeti

Günlük hayatımızda sosyal ve psikolojik yönden oldukça yorulduğumuzdan düzenli yemeğe zaman ayıramıyoruz. Genel olarak çalışan bireyler hem öğle yemeklerinde hem de akşam yemeklerinde hazır yiyecekleri tercih ediyorlar. Bu durum da kişilerin kısa süre içerisinde kilo almasına ve sonrasında fiziklerinin yavaş yavaş bozulmaya başlamasına sebep oluyor.

Böyle bir durumla karşılaşan kişiler de kısa süre içerisinde yapacakları hızlı bir diyet ile birlikte kilolarından kolaylıkla kurtulmak istiyor. Son dönemde birçok kişi kısa süre içerisinde kilo vermek için 5 günlük yoğurt diyeti tercih ediyor. Lezzet açısından da tatmin edici olan yoğurdu tüketerek kilo veren kişiler bundan son derece memnun bir biçimde diyeti harfiyen uyguluyorlar.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

5 günlük bir diyet olduğundan kişilerin karşısına çok kalabalık listeler çıkmıyor. Gün içerinde 6 farklı öğün yapacak olan kişiler sürekli olarak besin tüketecek olmalarına rağmen çok kalori almayacaklar ve günlük hareketleri onların ciddi bir kalori yakışını sağlayacaktır. Bu süreç içerisinde uzmanlar kişilerin her gün en az 2 litre su içmesini de istemektedirler. Bu sayede metabolizmaları da daha hızlı çalışmaya başlayacaktır. Gün içerisinde yapacakları 6 öğün içerisinde tüketmeleri gereken ürünler ise yoğurt diyeti listesi adı altında kendilerine verilir.

Uyandıktan Sonra: Günün ilk öğünü olacak bu öğünde kişiler kahvaltı öncesinde bir tüketim yaparak midelerini hazır hale getireceklerdir. Böylece kahvaltı anında fazla yemelerine gerek kalmayacak ve kısa sürede tokluk hissine kavuşacaklardır. Uyandıktan hemen sonra kişiler 1 su bardağı ılık limonlu su içerek bu öğünü geçerler ve kahvaltı için hazır olurlar.

Kahvaltı: Kahvaltıda kişiler artık yoğurt tüketmeye başlayacaktır. Kahvaltı öğünlerinde kişiler 1 porsiyon yoğurdun yanında 1 kaşık yulaf tüketeceklerdir. Ayrıca bu besinlere bir bardak şekersiz çay da eşlik edebilir.

Ara Öğün: Kahvaltı ile öğle yemeği arasında kişilerin tekrar acıkma durumu olacağından ara öğün koyulması şarttır. Bu ara öğün içerisinde kişiler 1 bardak şekersiz çay, 1 porsiyon yoğurt ve 1 porsiyon meyve tüketebilirler. Böylece öğle yemeğinden önce de belirli bir seviyede tokluk hissi gelecektir.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde ilk kez sıcak bir yiyecek yemeye başlayacak olan kişiler tercihlerini sebze çorbasından yana kullanmalıdırlar. Yanında ise diyetin vazgeçilmezi olan 1 porsiyon yoğurt tüketilebilir.

Akşam Yemeği: 1 porsiyon mercimek çorbası ve sonrasında 1 porsiyon yemek ile birlikte ana öğünlerimiz tamamlanmış olacaktır. Ancak bu öğünün süresi yatmamıza çok yakın sürelerde yapılmamalıdır. Zaten akşam yemeğinden sonra bir öğünümüz daha olacaktır.

Yatmadan Önce: Yatmadan önce bireyler 3 adet kuru incir ile birlikte 1 bardak bitki çayı tüketerek günü tamamlarlar.

Böylece de kişiler gün içerisinde çok düşük miktarlarda kalori almış olmasına rağmen sık öğünler ve doğru besinler ile çok fazla açlık hissi yaşamamıştır. Bu diyete kişilerin yalnızca 5 gün uyması onların kiloları vermesi için yeterli olacaktır. 5 gün sonunda sonucu gören ve 2 kilo veren kişilerin bu olumlu sonuçtan sonra diyete devam etmeleri doğru olmaz. Diyetten sonra kişiler kontrollü olarak yemek düzenlerine geri dönebilirler. Tekrar bu diyeti yapmak için 15 gün beklemeleri çok doğru bir karar olacaktır.

Yoğurt Diyetinde Ekstra Hangi İşlemler Uygulanmalıdır?

Yoğurt diyeti nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulan kişiler sonrasında bu diyet sırasında yapması gereken işlemleri de öğreniyorlar. Kendilerine verilen listeye harfiyen uyan kişiler eğer diyetlerinde ekstra işlemler de uygularlarsa hiçbir sorun olmadan çok başarılı bir diyet süreci geçirilmiş oluyor.

İlk olarak kişilerin biraz spor ile bu diyeti desteklemesi gerekiyor. Sporun ağır aletler ile tüm enerjinizi harcayacak seviye de olmasına gerek yok. Gün içerisinde 1 saatlik bir koşu ya da tempolu bir yürüyüş sizin gerekli kaloriyi vermenize yardımcı olabilir. Bunun için de boş bir zamanınızda bu koşuları ya da yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle akşam yemeğinden sonra ya da kahvaltıdan önce yapılan koşular son derece faydalı olacaktır. Yoğurt diyeti ile zayıflama işleminde sporun yanında su tüketimi de çok önemlidir. Genel olarak kişiler yoğurdun içerisinde de su bulunduğundan gün içerisinde çok fazla susamazlar. Ancak buna rağmen ekstra gayret göstererek günde 2 litre su tüketmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER