Yağ Bezesi (Lipom) için Soğan ve Lavanta Kürleri

Yağ Bezesi Nedir?

Yağ bezesi ya da tıbbi adıyla lipom; vücudun herhangi bir bölgesinde gelişen, kapsülle çevrilmiş yağ dokusundan oluşan iyi huylu bir tümördür. Yağ bezezi en fazla derinin altında gelişir ve derinin altındaki yağ bezeleri yumru tarzda ele gelir, deriye tamamen yapışık değildir, tuttuğunuzda hareket ettirebilirsiniz.
Kaynak: http://www.radyolojinet.com/hastalikbilgisi/hastalik_yagbezesi.html

Soğan Kürü

soganÖncelikle bir buçuk su bardağı su hazırlayın. Suyun klorsuz olması kürün etkisi açısından önemli. Bir buçuk bardak suyumuzu ocağa koyup kaynatmaya başlayın. Kaynarken orta boy bir soğanı 4 eşit parçaya bölüp içerisine atın. Daha sonra üstünü kapatın ve altını kısın. Dört beş dakika kadar kısık ateşte kaynadıktan sonra altınızı söndürün. Ilıyınca içime hazırdır. Günde 2 kere aç karnına içmelisiniz.

Soğan kürünü her seferinde taze şekilde hazırlayın. Kullanacağınız soğan beyaz, kırmızı veya farklı bir çeşit soğan değildir. Pazarlardan satın alınan klasik kuru soğan kullanmalısınız. Soğuyunca içilmemelidir. İlk kaynamadan sonra ılıyınca tekrar hiçbir işleme uğramadan tüketilmelidir. On beş gün boyunca uygulamaya devam edilmelidir.

Lavanta Kürü

lavantaKaynayan klorsuz bir buçuk su bardağı suyunuzun içerisine 2 gram lavanta atmalısınız. 2 gram lavanta hemen hemen bir tatlı kaşığına denk gelir ona göre hesaplayabilirsiniz. Attıktan sonra altını kısın on dakika demlenmeye bırakın. 10 dakika geçtikten sonra yeterince demlenmiş olacaktır. Soğumasını beklemeden sıcakken süzün.

İçeceğiniz vakti doğru seçmek önemli. Akşam yemeklerinizin üzerinden 2 saat geçince 1 çay bardağı kadar içmelisiniz. Her gün yapılıp taze olarak tükeilmesi Lavanta kürünün etkili olabilmesi için çok önemlidir.  Kür 15 gün de bittikten sonra 3 tekrar yapılır ve ardından kür bitmiş olur.

Soğan ve lavanta kürünü buzdolabında bekletmek, bir gün önceden kalan kürü tüketmek gibi uygulamalarda bulunmamanız önemli. Her seferinde taze bir şekilde üretmezseniz verim alamazsınız.

Burada verilen kürler tek başına tedaviyi sağlamaz yalnızca tedaviyi destekleyicidir. Yağ bezesi tedavisi için doktora başvurmayı ihmal etmeyin. Hastalıkların ilerleyiş şekli kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu yüzden doğru teşhisi koyacak ve tedavi için reçeteyi yazacak olan kişi doktorunuzdur. Kürlerin yalnızca destekleyici için olduğunu unutmayın.

1 YORUM

CEVAP VER