Sarımsaklı Limon Kürü Çok Sağlıklı Yağ Yakımına Yardımcı

Sarımsaklı limon kürünü gece uyumadan yarım saat önce yarım çay bardağı kadar almanız gerekiyor, vücuttaki yağ oranını hızlı bir şekilde atmanıza yardımcı olacak ve gece uykusunda yavaşlayan metabolizmayı yükseltecektir.

Baştan uyaralım, kokusu pek iştah açıcı değil. İlk başlarda yemek zor gelecektir ancak zaman geçtikçe alışmanız mümkün. Gelelim faydalarına…

Faydaları

Sarımsaklı limon küründen günde 2 yemek kaşığı tüketmek metabolizma hızını yüzde 15 oranında artırıyor şeklinde bir açıklama mevcut. Bilginin kaynağına tam olarak erişemedim ancak genel görüş metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımına yardımcı olduğu yönünde.

Kalp damar sisteminde en sık karşılaşılan problem damar tıkanıklığıdır. Bu kür damar tıkanıklığı engellemeye yardımcıdır, damar sertliğini önler.

İdrar söktürücü etkisi vardır. Vücuttan ödemin atılmasını sağlar.

Tarifi

Dilerseniz sarımsaklı limon kürünün tarifine geçelim. Malzemeleri, nasıl yapılacağı tamamını anlatıyoruz!

Sarımsaklı Limon Kürü İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 2 diş sarımsak
  • 3 adet limon
  • Bir adet serçe parmak uzunluğunda çubuk tarçın

Sarımsaklı Limon Kürü Nasıl Yapılır

  • Yapımı oldukça basittir limonları kabukları ile birlikte yıkadıktan sonra robotun içine atalım püre haline gelene kadar robotun içinde çekelim
  • Sarımsakları ekleyip robotta tekrar çekelim ve son olarak sarımsaklı limon kürünün içine yarım saat kadar kaynattığımız çubuk tarçını ekleyip tüm malzemeleri püre haline gelecek şekilde çekelim.
  • Çubuk tarçını kaynattığımız sudan limonlu kürünün içine dökebiliriz kıvamı beşamel sostan biraz daha açık akışkan bir kıvamda olacaktır.

Kürü daha yüksek miktarlarda tüketmek daha fazla yağ yakmanıza sebep olmaz! Günde bir kaç yemek kaşığını geçmemeye özen göstermeniz gerekiyor.

 

1 YORUM

CEVAP VER