Meyve Suyu Kilo Aldırır Mı?

meyve-suyu

Meyve suyu, insanların severek tükettiği içeceklerin arasında yer almaktadır. Yemeklerin yanında ya da sıcak havalarda oldukça iyi tat vererek, keyif katmaktadır. Diğer yandan meyve suyunun son derece faydalı olduğuna dair bir algı bulunmaktadır. Yalnız son zamanlarda sık karşılaşılan bir soru vardır. Meyve suyu kilo aldırır mı? Meyve suyunun kilo yapıp yapmaması tamamen size bağlıdır.

Hazır meyve suları ve sizin evde komposto adı altında kaynattığınız meyve suları arasında büyük fark vardır. Çünkü hazır meyve suları %90 şeker esaslı olup, tatlandırıcılar dolayısıyla oldukça fazla kalori almanıza sebep olur. Bunun yanı sıra dayanıklı kalması ve son kullanma tarihinin uzun olması için de eklenen maddeler sağlığınıza zarar vermektedir. Hazır meyve suları kilo alımının doğrudan sebebiyken ev yapımı meyve suları da abartılı tüketilirse kilo alımına yol açabilir.

Günlük kalori ihtiyacınızdan ortalama 1000 kalori kadar fazla tüketirseniz, her hafta bir kilo alırsınız. Bu tamamen sizin beslenmeniz ve tüketiminizle doğru orantılıdır.

1 YORUM

CEVAP VER