Karpuz Diyetiyle Nasıl Zayıflanır?

karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan karpuz, diyet yapanlar ve kilo vermek isteyenler için kalorisi çok az olan ve sindirimi hızlı olduğu için tercih edilen meyvelerin başında gelir. Karpuz diyeti ile dengeli ve hızlı kilo verebilirsiniz.

Karpuz Diyeti İle Kilo Vermek

Karpuz diyeti ile kilo vermek için sadece karpuz yiyerek kilo vermiyoruz, karpuzun yüzde 90 yakın su olduğu için sindirimi kolay atılır. Uzmanlar karpuz diyeti yaparken sadece karpuz yenmemesi gerektiğini karpuzun şeker oranın yüksek olduğu için dikkatli şekilde yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Bir Dilim Karpuz Kaç Kalori

Karpuzun sağlık açısından faydaları oldukça fazla çoçuklarda kemik gelişimine yardımcı olan karpuz, su oranı yüksek olduğundan spor yapanların vazgeçilmez besin kaynaklarından bir tanesidir. Bir dilim karpuzda 50 kalori vardır. C vitamini olarak oldukça zengin olan karpuz bir dilim tüketmemiz halinde günlük ihtiyacımızın yüzde 25 karşılayabilmektedir. Şeker hastalarının karpuz diyeti yapmaları sakıncalıdır, karpuzun içinde bolca doğal şeker bulunduğu için şeker hastalarının karpuz diyeti yapmalarını uzmanlar önermiyor.

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılmalıdır ?

Karpuz diyeti yaparken mutlaka karpuz menülerinde peynire ağırlık vermelisiniz, eskiden beri bilinen karpuz ile  peynir tüketmek doğru bir seçimdir. Light ve tuzsuz peynirler ile birlikte karpuzu tüketmek kan şekerinin bir anda çıkmasını engeller ve daha yavaş kan şekerimizin çıkmasını sağlar, karpuz diyeti yaparken protein olarak peyniri sık sık kullanmamızda yarar var.

Karpuz Diyeti Zararları Varmı ?

Karpuz diyetinde sadece karpuz ile diyet yapmak yada karpuz ağırlıklı diyet yapmak zararlıdır, karpuzun içinde bulunan şeker oranı vücutta şeker oranını yükselterek farkında olmadığınız hastalıkların çıkmasına sebep olabilir

Şeker hastalarının aşırı derecede karpuz tüketmesi çok tehlikelidir kan şekerini hızlı bir şekilde yükseltiği için mutlaka peynir ile birlikte karpuzun tüketilmesi önerilmektedir.

Karpuz diyetini yaparken sadece karpuz ile beslenmek yanlıştır, hızlı şekilde kilo verebilirsiniz ama karpuz diyetini sonlandırdığınız anda verdiğiniz kiloları hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Karpuz Diyet Listesi

Kahvaltı : 1 su bardağı yağsız light süt ve içine 1 çay bardağı dolusu light şekersiz müsli

Ara Öğün : 1 adet nektari

Öğle Öğün : 2 dilim karpuz 250 gr – 1 dilim light dil peyniri – bir dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün : 1 su bardağı tuzsuz ve light yoğurt ile yapılmış ayran ile 2 adet ceviz içi

Akşam Öğün: Küçük porsiyon yağsız balık ızgara – Yeşil salata – 2 dilim karpuz

Gece : 1 dilim karpuz

1 YORUM

CEVAP VER