Ağız Kokusu için Adaçayı Kürü (Gargara)

adacayi_bitki_cay

Ağız sağlığında oluşan çeşitli problemlerden dolayı ağız kokusu yaşanabilir. Bunun yanında bademcik iltihabı da özellikle sabah uyanınca ağır bir ağız kokusu oluşturur. Uyanıp yemek yenince ve diş fırçalayınca bu koku yok olsa da gece yatıldığında iltihap yeniden oluşur ve ağız kokusunu meydana getirir. Bunun çözümü için sizlere Adaçayı kürünü anlatıyorum. Bu kür gargara şeklinde devamlı olarak uygulanabilir.

Öncelikle her öğünden sonra ağız temizliğinin yapılması gerekir. Bunun ardından Adaçayı gargarası yapılırsa ağızdaki bakterilere ve ağız kokusuna karşı mücadele eder. Adaçayı kürü 3 gün bozulmadan saklanabilir. Uygulanmasının kolaylığı buradan gelir her yemekten sonra tekrar yapmanız gerekmez. 3 günde bir gargarayı hazırlayıp banyo dolabınıza bırakırsanız devamlı olarak kullanabilirsiniz.

Adaçayı Kürü Nasıl Hazırlanır?

1 bardak suya 1 tatlı kaşığı adaçayı bizim ölçeğimiz olmalıdır. Eğer daha fazla miktarda üretmek isterseniz bu ölçeği katlayarak arttırabilirsiniz.

Suyunuz mutlaka klorsuz olmalı. Suyu kaynatırken içerisine Adaçayını atın ve üstünü kapatıp güzelce demlenmeye bırakın. 10 dakika sonra yeterince demlenecektir. Adaçayı kürü demlendikten sonra mutlaka süzülür içerisindeki Adaçayı daha fazla bekletilmez. Süzüldükten sonra uygun bir saklama kabında doğrudan güneş görmeyecek yerde saklanabilir. Sürekli banyo dolabınızda bulundurmanız önerilir.

Gün içerisinde 2-3 kere önce ağız temizliği yapılıp ardından gargara uygulanacak. Ağız kokusuna karşı etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Adaçayı gargarasının yardımcı olduğunu unutmayınız. Sağlık problemlerinizde mutlaka doktora başvurunuz.

2 YORUMLAR

  1. Sevgilimden ağız kokumla alakalı şikayet alınca çok kötü hissettim ve sitenizdeki kürleri buldum. Umarım işe yararlar deneyeceğim ağız kokum yeter ki geçsin. Lavanta kürünü yapmayı düşünüyorum olmazsa soğan kürünü de deneyeceğim.

  2. Selam hocam Ağız Kokusu için Adaçayı Kürü (Gargara) başlıklı yazınız süper ötesi takdire şayan, paylaşımlarınızın devamını bekliyorum

CEVAP VER